KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13955538
nr 1395 5538
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Signerad, daterad -91, "Landskap Gotland", 17x22, yttermått inklusive ram: 33x38, akvarell
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:53:22
150 kr
200 kr
450 kr
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian